Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

akıllı telefonlar olmasaydı ne yapardık

Düşüncesi bile sizleri gerdi değil mi? Gerilmeyin canım teknolojinin hiçbir zaman bitmeyecek bir sektör olduğunu düşünürsek, bu sektörün en önemli yapı taşı olan akıllı telefonlarda hayatımızdan hiçbir zaman çıkmayacaktır. Akıllı telefonlar olmasaydı ne yapardık, bunu kestirmek çok güç ancak 30 yıl öncesine döneceğimiz kesin.

Huzurlu Bir Hayat
Telefonlar hayatımızda olmasaydı, oldukça huzurlu bir hayata sahip olurduk. İnsanlar artık sabah kalkınca telefonları direk ellerine almazlardı, mesela yolda giderken telefon ekranlarına bakmak yerine birbirimizin yüzüne bakarak selam verebilirdik.

Asosyallikten Kurtulurduk
Telefon üzerinden insanlarla sohbet etmek yerine karşılıklı yüz yüze sohbetler eder ve daha samimi bir arkadaş, aile ortamına sahip olurduk. Akıllı telefonlar hayatımızda olduğu sürece asosyal bir toplum olarak kalacak gibiyiz. Her şeyi telefonlar ile yaparak, üşengeçlikte çağ atladık mesela. Su, yemek, kıyafet her şeyi tek tık ile kapımıza getirtme olanağına sahibiz. Evet büyük bir kolaylık ama insanoğlu artık daha hantal bir varlığa dönüşmeye başlıyor.

Daha Çok Zaman
Akıllı telefonlara ayırdığımız günlük süre ile pek çok farklı ve yararlı aktivite de bulunabilecekken, bizler körü körüne o parlak ekranlara bağlı kalıyoruz. Doğayı unutup tamamen ekranlara bağlı nefes almaya başlıyoruz.

Akıllı Telefon Bağımlılık
Akıllı telefonlar olmasaydı bu internet ve sosyal medya bağımlılığı da olmazdı. İnsanların beyni bu kadar kolay yıkanmazdı mesela, mükemmel insan portföyleri yerine kusurlarımız ile birbirimizi sevmeyi öğrenebilirdik.