Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

blogspot

Blogspot, Google’ın desteklediği kişilerin kendi blog sayfalarını ücretsiz bir şekilde oluşturup yayınlayabileceği bir platformdur. Günümüzün en aktif blog şirketi olmasıyla da bilinen Blogspot’un milyonlarca aktif kullancısı bulunmaktadır. Özellikle ücretsiz bir şekilde verdiği domain ile birlikte ciddi ilerleme de kaydetmiştir. Son yıllarda ki para kazanma durumları içinde artışın olduğu bu platform da bazı kriterleri yerinegetirdiğiniz de ciddi paralar kazanabilirsiniz. Öncelikle en zorlayıcı olan kriterlerden biri 6 ay aktif olarak blog yazmalısınız. Bu sürenin sonunda aktif bir şekilde para kazanmanız mümkün olacaktır. paralarınızı reklam gösterimleri ile almaktasınız. Eğer ki iyi bir ziyaretçi girişi var ise ciddi paralar kazanmanız da mümkün. Blogger kullanıcıları adsense üzerinden para kazanabilir.

(bkz: blogger)

Blogspot, 2003 yılında Blogger ile birlikte Google tarafından satın alınmış ve kendi sitesini kurmak isteyen ancak bunun için harcama yapmaktan kaçınan internet kullanıcılarının hizmetine kurulmuş bir blog servisidir.

İnternet kullanımının 2000'li yıllarda artmasına karşın, Google'nin dikkatini 1999 yılında çekmeye başlayan Blogspot, pek çok insan tarafından, gerek hazır temaları, gerek kurulum kolaylığı dolayısı ile dikkat çekmiş ve diğer Google servislerinde hala geçerliliğini koruyan şey olan, aramalarda üstte çıkma olgusu bu serviste de ciddi anlamda söz konusu olmuştur.

Günümüzde, insanların internet ilgisi artmış ve hazır scriptler her ne kadar web site kurmayı kolaylaştırmış olsa ve Blogspot eski popülerliğini yitirmiş olsa da, hala ücretsiz web site kurmak isteyenler; ya da paravan site oluşturarak daha hızlı yükseliş sağlamak isteyenler tarafından kullanılmaktadır.