Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

çolakoğlu evden eve nakliyat firması

1. Eşyaların Envanterinin Çıkarılması

evden eve nakliyat işlemi sırasında, taşınacak eşyaların sayım işlemi ve tespiti ile cinsinin ve sayısının belirlenmesi, eşyaların cinsine ve sayısına göre kayıt altına alınarak taşımaya en uygun nakliye aracının ve sevkiyat sisteminin sağlanması açısından önemli bir basamağıdır. Eşyaların titizlikle ve doğru bir şekilde taşınabilmesi için öncelikle ekspertiz parça/adet sayılarının ve cinslerinin belirlenmesi buna göre en uygun taşıma sisteminin, ambalajlama ihtiyaçlarının belirlenerek, çalışma ekibinde kaç uzmanın yer alması gerektiği karşılaştırılmalı ve ekip sayısına uygun olarak bir çalışma planı çıkarılmalıdır.

2. Eşyaların Demontajı ve Paketlenmesi ile Taşımaya Hazır Hale Getirme

Taşınacak eşyaların hassasiyet durumuna ve cinsine göre taşımaya hazırlanması için sökülesi ve paketlenmesi, evden eve nakliyat işlemi sırasında, eşyaların zarar görmeden güvenle taşınabilmesi için oldukça önemlidir. Eşyaların cinsine göre gerekli ambalaj malzemelerinin belirlenmesi ve kutulama, ambalaj sargı, hava korumalı ambalaj vb. gibi farklı paketleme sistemleri kullanılması önemlidir. Beyaz eşyaların ve gerektiğinde mobilyaların sökülerek taşımaya hazırlanması, nakliye araçlarına taşınması hassas bir iştir.

3. Eşyaların Nakliye Aracına Taşınması

Evden eve nakliyat için eşyaların sayısı ve cinsine göre önceden belirlenen taşıma aracına, doğru bir şekilde ambalajlanarak korumaya alınan tüm eşyalar belirli bir sıra ile doğru bir şekilde yerleştirilmelidir. Bu işlem hareket ve yolculuk sırasında eşya ve mobilyaların zarar görmemesi ve araçtan indirilmesi sırasında zaman kaybının önüne geçilmesi adına uzman bir görüşle yapılmalıdır ki herhangi bir kargaşanın önüne geçilebilsin.

4. Eşyaların Nakliye Aracından Tahliyesi

Belirlenen yolculuğun ardından hedeflenen adrese varıldığında eşyaların ve mobilyaların tekrar araçtan indirilerek belirlenen eve teslim edilmesi ise en önemli adımlardan biridir. Eşyaların teslim edilecek evin bulunduğu konum, apartman veya girişlerin ve araç park alanının kullanıma uygunluğu bu noktada eşyaların nasıl bir şekilde yeni eve teslim edileceğini bize göstermektedir ki bu işlemin hızla ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi evden eve nakliyat işlemi sırasında çok önemlidir.

5. Eşyaların Yeni Eve Yerleştirilmesi

Yeni evin kapı genişlikleri, evin bulunduğu kat gibi bilgiler gerektiği noktada hane dışından işlem gerçekleştirerek gerektiği yerde hane içinden merdiven kullanarak eşyaların eve ulaştırılma