Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

corona virüsü

Dünya'yı esir alan hatta an itibari ile avrupayı esir alan bir salgındır. Ülkemizde gerekmedikçe sokağa çıkmayın uyarısı yapılmaktadır. İnsandan insana bulaşan bir virüs olup havada hayatta kalamamaktadır. Sıcağı sevmediği, genelde temas ile bulaştığı söylenmektedir. Gerekmedikçe sokağa çıkılmamalı, bol bol ve uzun süre eller iyice yıkanmalı, mümkün olduğunca eller yüz bölgelerine getirilmemeli ve tabi kide 80 derecelik limon kolonyasını kullanmayı unutmamak gerekmektedir.

Şuan corona virüsü için bir tedavi bulunmamakta, tedbir ve önlem alınması gerekmektedir. Corona virüsü kronik hastalığı olanlar için büyük tehlike arz etmektedir, özellikle yaşlılarımız dikkat etmeli ve gerekmedikçe boş boş gezmemelidir. İnsanlar ile aranıza 3 veya 4 adım mesafe koymak her zaman daha iyidir. Bir buçuk, iki ay kadar dikkat edip corona virüs salgınını ülkemizce atlatmak için duyarlı olmanızı rica ederiz.

Corona virüsü için bilmeniz gereken en önemli şey hasta değilseniz maske takmak şart değildir. Hasta olanların, hastalığı bulaştırmaması için eldiven ve maske takılmaktadır. Bugün itibari ile 98 vaka tespit edilip 1 adet 89 yaşında yaşlı dedemizin hayatına veda ettiği öğrenilmiştir. Çinli bir çalışanı üzerinden hastalığı aldığı tespit edilmiştir.

Her geçen gün corona virüs vakası artacaktır, duyarlı olalım ve dikkatli olalım. Uyarıları dikkate alarak, önem vererek ve uyarak kendimiz korumuş olacağız.

Bilimsel adı Covid 19 olarak biliniyor. Dünya üzerinde ilk görülen yer Çin Halk Cumhuriyetinin wuhan kentidir. Ülkemizde ilk vaka 11 mart tarihinde görüldü. 19 mart itibariyle ölü sayısı üç, vaka sayısı yüz doksan sekiz olarak açıklandı. Yurtdışından gelenler için karantina uygulaması başlatıldı ayrıca 100 milyon liralık ekonomik paket açıklandı.