Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

huawei mate 20 lite

Huawei Mate 20 Lite İncelemesi Huawei telefon markası özellikle son yıllarda çok büyük bir atılım gerçekleştirerek telefon piyasasında Iphone şirketi ile yarışacak duruma gelmiştir. Nitekim bunun önüne geçmek için Huawei telefon markasına Iphone üretici ülkesi Amerika tarafından belli yaptırımlar uygulanmıştır. Huawei’n en iyi telefonlarından birisi de Huawei Mate 20 Lite telefonudur. Bu telefon diğer Huawei telefonlarına göre birçok ayrıştırıcı özelliği bulunmaktadır. Huawei Mate 20 Lite telefonun şık tasarımının yanında şu özellikleri dikkat çeker;

-Güçlü bir ekran kapasitesi vardır. Nitekim 6.3 inç kapasitede bulunur.
-Son yıllarda telefon alıcılarının dikkat çektiği nokta telefonlarda bulunan kameralardır. Bu telefonun kamerası son derece kaliteli ve iyi geliştirilmiş bir kamera yapısına sahiptir.
-Üstelik kolay donmayan bir ekran işletim sistemine sahiptir.
-Kamerasında düşük ışık performansı yer alır.
-Parmak izi bulunmaz ve orta segmentte yer almaktadır.
-Telefon kalınlığı 7.6 mm ve ağırlığı da 172 gramdır.
-Tek sim kartlı bir modeldir.
-Ekranı 1080×2340 kapasitede yer kaplar.
-4 GB Ram ve 64 GB dahili hafıza alanı bulunur.
-Batarya kapasitesi 3750 mAh’tır.

Ekonomik fiyatlarda bir android telefon isteyen insanlar çoğu zaman telefonun tasarımından, özelliklerinden, imalat kalitesinden şikayet etmektedir. Huawei bu telefon modeli ile telefon özelliklerine farklı bir bakış açısı hedeflemiş ve kullanıcılara sunmuş. Tasarımda 3 çeşit renk kullanılmış. Bunlar mavi, siyah ve altın renkleridir. Genelde bütün telefon modellerinde bu renkler kullanıldığı için renklerde bir artış yapılmamış.

Bu telefonda analog kulaklığı koruyan arka parmak izi sensörü bulunmaktadır. 158x75mm ölçüleri ve 6.3 ekranı sayesinde rahat bir kullanım sunulmuş. Huawei serilerinde bulunan çentik tasarımı bu telefonda da dikkat çekiyor. Çentik içerisinde kameraya ait bir çok sensör bulunuyor. Bu da kameranın daha çok özellikli olmasını sağlıyor. Ön parmak izi sensörü olmayan bu telefonda alt çerçevenin kalınlığının ince olması sağlanmış ve tasarıma hoş bir görüntü katmış. Telefondaki üç buton sağ tarafta tasarlanmış ve hafıza kartı, sim kart gibi kart yuvaları sağ tarafta olacak şekilde tasarlanmış. Tasarım olarak diğerlerinden farklı bir model çıkarılmaya çalışılmış.