Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

6 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

iphone 11 pro

Iphone 11 Pro Daha evvel belirttiğimiz Iphone 11 modeline göre, isminden de anlaşılacağı üzere daha donanımlı bir telefon yapısı ve özelliği bulunur.

-Ekran inçliği 6.5 kapasitesindedir.

-1242×2688 ekran genişliği ebatı bulunur.

-Arka kamerası bir önceki versiyonu gibi 12 mp’dir. Bu ön kamerası için de geçerlidir.

-Apple Bionic 13 işlemcisine sahiptir.

-Ram alanı 4 GB ve telefon depolama hafızası 64/216/512 GB.

-Batarya ömrü uzun olup 3969 mAh değerindedir

-Telefon kalınlığı 8.1 mm ve ağırlığı da 226 gramdır.

Kaliteli sınıf paslanmaz çelik ile beraber güçlü cam kaplamaile gelen iPhone 11 Pro, 5.8 inç alana sahip ekranı üzerindeçentikli OLED ekran bulunduruyor. Çözünürlük kapasitesi oldukça fazla olan bu modelde 2436×1125 çözünürlüğüne sahipekran ile piksel başına düşen görüntü sayısı oldukça fazladır.

Ekran görüntü kalitesine etki eden kontrast oranı 200000:1’dir. Bu sayede telefonun Batarya ömrü yüzde 15 daha uzatılmış. Super Retina XDR ile üretilen bu yeni ekran HDR10 ve Dolby Atmos ile desteklenmiş durumda. iPhone 6S de kullanıldıktan sonra diğer modellerde kullanılan basınca dayalı 3D Touch özelliğini artık geride bırakan iPhone 11 Pro, bu özelliğin yerineiPhone XR’da kullanılandokunma süresine dayalı olarakçalışan Haptic Touch özelliğine yer verilerek farklı bir tarz kullanılmıştır.

Telefon, 7 nm üretim stili ileüretilen A13 Bionicçipinden çalışmasınısürüdürüyor. Apple, A13 Bionic yonga setinin dünyadaki gelişmiş en hızlı işlemcileri ürettiğini söylemektedir. Öyle ki günümüzdekiişlemcilerin diğer rakiplerini göz ardı ettiğini duyurdu . İşlemciyi daha hızlı hale getirmek için eklenen yapay zeka hızlandırma özelliği sayesinde iPhone 11 Pro daha önceden üretilen işlemcilere nazaranA12’ye göre 6 kat daha hızlıişlem yapabilme kapasitesine sahip. Yani bu işletim sistemi sayesinde telefon1 trilyon işlem yapabilme potansiyeline sahip. Yapay zeka ile arttırılmış özelliği sayesinde telefonunuz ile diğer telefonlardan daha hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Bu telefondaki diğer telefonlara nazaran işlemci yüzde 20 daha hızlı çalışma kapasitesine sahip ayrıca bu çalışma hızında yüzde 40 daha fazla verim alınabiliyor.Hızlı yanında pil ömründe de bu gelişmeleri görebiliyoruz. Bu model ile diğer telefonlara nazaran daha fazla pil ömrü sunuyor.