Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

3 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

monster bilgisayar alınır mı

İnternet üzerindeki forumlarda birkaç yıldır önemli derece tartışılan konulardan bir tanesi de yerli üretim olan Monster bilgisayarların kalitesinin nasıl olduğu. Monster bilgisayar kullanan pek çok insanın olumlu görüşlerine karşın, yerli üretime her defasında burun kıvıran insanların ön yargılı yorumlarını da okumak mümkün.

Monster markası, butik üretim yapan bir notebook firması. Ürettiği bilgisayarların içinde kullandıkları bileşenleri uzak doğudan ithal ediyorlar ve İstanbul’da kendi merkezlerinde birleştirip satışa çıkarıyorlar. Buraya kadar pek bir esprisi yok gibi görünüyor. Çünkü bu durum hemen hemen tüm notebook satan firmalar için aynı şekilde işliyor. Ünlü notebook markaları da uzak doğudan aldıkları bilgisayar bileşenlerini bir notebook kasasında toplayıp kendi markalarını kullanarak satışa çıkarıyorlar. Yani bildiğimiz Toshiba ya da HP notebookların hiçbir tanesi üzerindeki logo dışında bu markaya ait değil.

Peki, dünyanın önde gelen firmaları da bu şekilde satış yapıyorsa, o zaman ben neden Monster almalıyım?

Neden Monster Bilgisayar Almalıyım?
Monster bilgisayar almak için çok fazla sebebiniz var. Bunlardan ilki elbette sonuçta yerli bir firma sattığı için. Ancak bu işin duygusal kısmı. Mantıklı düşününce de Monster bilgisayar almak için pek çok sebep var. Bunlardan ilki Monster bilgisayarların aynı özellikteki bir ASUS ya da MSI notebookun fiyatından yüzde 25 oranında daha ucuza satılması. Bir başka sebep ise bilgisayarı alırken dilediğiniz bileşenleri ekletip çıkartabilmeniz. Esnek bir seçim yapmanız mümkün. Size sunulanı almıyorsunuz demektir bu. Bir diğer önemli nokta ise garanti. Bilgisayarınızı aldıktan sona her ne sebeple olursa olsun arka kapağını açıp herhangi bir parçasını değiştirseniz dahi garantisi bozulmuyor. Bu Monster firmasının en çok kullandığı argümanlardan bir tanesi. Bir diğer konu ise teknik servis. Bilgisayarınız arızalandığı zaman mağazanın hemen altında bulunan teknik serviste çözüm üretiliyor. Yabancı markaların ülkemizde teknik servisleri olmadığı için aldığınız yere götürdüğünüzde bilgisayar kontrol için yurt dışına gönderiliyor. Bu da oldukça uzun bir zaman geçmesi demek.