cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

15 + 11 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
 • suriyeliler

  mülteci olarak da nitelendirilen ve ülkelerinde çıkan iç savaş ve eset iktidarının zulmü nedeniyle türkiye'ye sığınmış olan topluluk. ülkemizdeki bir kesim tarafından hiç istenmeyen ve fazlalık olarak görülen suriyelilerin hepsi aynı kefeye koyulamaz. gerçekten geldikleri yere geri gönderilmesi gereken, ülkemize zarar veren suriyeliler olabileceği gibi hakikaten bu ülkede yaşamaya ihtiyacı olan suriyeliler de vardır hepsini tek kalemde silmek yanlış olacaktır. işte bizim türk milletinin misafirperverliği de suriye meselesiyle bir kez daha kanıtlanmıştır
  Mart 2011’de Suriye’nin güneyindeki Deraa şehrinde 9-15 yaşlarındaki 15 çocuk okul duvarına yazdıkları, “Halk, düzenin yıkılmasını istiyor” sloganı sebebiyle tutuklanıp işkenceye uğradı. Bu durumu protesto eden yakınları da polisin şiddetine maruz kaldı.

  Deraa özel bir yerleşim yeri. Deraa’da yaşayanların büyük bir çoğunluğu seyyidi, Ehl-i Beyt torunları... Deraa’da insanlar öldükçe gösteriler önce şehre sonra İdlip, Halep, Hama, Humus, Banyas ve Lazkiye gibi farklı şehirlere yayıldı. Suriye’de 6 ay boyunca Cuma namazları sonrası barışçıl gösteriler yapıldı.

  Beşşar Esad iki defa reform sözü vermesine rağmen güvenlik güçleri halka yönelik sert şiddet kullanınca gösteriler ordudan kaçıp muhaliflere katılan askerlerle beraber rejimi devirmek isteyen bir ayaklanmaya dönüştü. Ve hala bitmeyen bir iç savaşa dönüştü. Bizdede (bkz:Suriyeliler) diye bir kavram oluştu. Suriyenin nasıl bu hale geldiğiyle ilgili Suriye Nasıl Bu Hale Geldi
  ülkemize savaş nedeniyle getirilen bir türlü gitmek bilmeyen, amerika sevici bir topluluk. gerçekten gittikleri yeri kurutma gibi huyları var, ortalama sadece kadarı gerçekten muhtaçtır, savunmasızdır.
  esensozluk esensozluk esensozluk