Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 7 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

twitter

Jack dorsey tarafından 2006 yılında kurulmuştur. İsmi cıvıldama anlamına gelir. Günümüzde en çok kullanılan 2. Sosyal medya platformudur. Birçok sanatçı siyasi bu platformu kullanılır. Her bir mesaj için 140 karakter sınırı vardır.

Siyasal ve haberci kişilerin sıklıkla kullandığı platformlardan biri olan Twitter günümüz de en popüler sosyal medya platformları arasındadır. Özellikle siyasal gündem , haberler gibi birçok konu da en etkin platform olmasıyla da bilinmekte. Facebook’tan sonra gelen en aktif sosyal medya platformudur. Hiç bir zaman farklı bir sosyal medya platformları ile birlikte olmamıştır. Tek başına yoluna devam eden bu sosyal medya pek yenilikçi değildir. Yıllardır aynı sistemi değişik tasarımlar da uygulamakta. Fakat siyasiler adına en çok tercih edilen bir platform. Gerek herkese açık olması gerekse cevapları saniyeler içerisinde verilmesi sebebiyle çokça kullanılmakta. Gündemi takip etmek isteyenler için Twitter en iyi sosyal medya platformlarından biridir.

Donald Trump 'ın uykuya dalmadan önce düşüncelerini ifade ettiği sosyal medya sitesidir.

Ne instagram'a benzer ne de facebook benzer.Kendine özgü…

şuan botlardan, fake hesaplardan geçilmeyen sosyal medya platformu.

biraz twitter ekibinin bu konu üzerinden çalışmalar yapması gerekir.

İnstagram ve Facebook'un üvey kardeşi. Onların yanında çok sönük kalan bir platform -yani benim için öyle- sürekli TT listesini kontrol ederdim bir aralar, tabii şimdi hiç girmez oldum. Oldukça sıradan geliyor retweet yerine repost'u tercih ederim