Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

vadesiz mevduat hesabı

Vadesiz Mevduat Hesabı Nedir?
Tüketicilerin ve tüzel kişilerin geleceğe yatırım olarak gördüğü bir opsiyon olarak para biriktirme işlemi ortaya çıkmaktadır. Paranızı en güvenilir şekilde tutmak ve biriktirmek amacıyla bankalar bize çok hizmetli seçenekler ortaya koymaktadır. Vadesiz mevduat hesabı ise tam da bu hizmetlere yakışır bir şekilde önümüze seçenek olarak sunulmaktadır. Vadesiz mevduat hesabı satın alma gücünü yansıtan kağıtların yani paralarınızın değeriyle birlikte yatırdığınız, faiz talep edemeyeceğiniz bir mevduat hesap türüdür.

Bankacılık işlemlerinin temelinde bulunan vadesiz mevduat hesabı herhangi bir vadeye bağlı kalmadan nakit ihtiyaçlarınızı ve çeşitli bankacılık işlemlerinizde rahatça kullanabileceğiniz mevduat hesabıdır. Vadesiz mevduat hesabı para biriktirme hesabı değilken, para saklamak için ideal bir mevduat hesap türüdür.

Vadesiz Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?
Vadesiz mevduat hesabı açabilmek için öncelikle müşterisi olduğunuz ya da olmak istediğiniz bankaya giderek banka temsilcileri aracılığı ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun ardından banka temsilcileri sizin adınıza bir müşteri numarası tanımlayıp vadesiz mevduat hesabı açma işleminizi tamamlar. 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler vadesiz mevduat hesabı açtırabilirken, bankanın hesap açma işleminde gerekli olan belgelerle birlikte başvuru yapmanız bu işlem için yeterli olacaktır. Bazı bankalar vadesiz mevduat hesabı açma işlemi yapılırken işletim ücreti talep edeceklerdir.

Banka sizden açtırmış olduğunuz vadesiz mevduat hesabından 3 ile 6 ay süre arasında hesabınızdan işletim ücreti kesintisi yapabilir. Bu yüzden başvuracağınız bankanın ücret, komisyon masraflarını araştırarak şube ve ATM sayısını da dikkate almanız size fayda sağlayacaktır. Bankaya başvurduğunuz vadesiz mevduat hesabı seçeneklerinden bireysel ve kurumsal hesaplarda açtırabilirsiniz. Bu hesapların açılabildiği gibi döviz, altın gibi değerlerinizin saklanmasına yönelik farklı mevduat hesapların açılma işlemide sağlanabilir.

Her para birimi için ayrı bir döviz hesabı açılabilir, vadesiz ABD doları, vadesiz euro, vadesiz TL hesabı gibi. Tek yapmanız gereken hesap açılım işlemleri sırasında bankanıza hangi para cinsinden hesap açmak istediğinizi söylemek olacaktır.

Vadesiz Mevduat Hesabında Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?
Vadesiz mevduat hesabının bankacılık işlemlerinde payı çok büyüktür. Vadesiz mevduat hesabını kullanarak bankanın size verdiği kart sayesinde nakit taşımanıza gerek kalmadan A