Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

xiaomi red mi not 8

Bu telefon modeli de ilk olarak çentikli ekran özelliği ile karşımıza çıkmaktadır. Ekran FHD+ özelliğinde bulunup kullanım opsiyonları geniş bir yelpazede yer alır. Xiaomi Red Mi 8 bir önceki modeline göre daha çok zarafet ve donanıma sahiptir. Bataryanın uzun süre dayanabilmesi ve kamerasının çok iyi çözünürlükte olması telefona olan bakış açısını ve cazibesini değiştiriyor.

-Arka kısmında dört kamerası bulunur. Ana kamera 64 mp olup diğer kameraları sırası ile 8 mp , 2 mp ve 2mp çözünürlüktedir.

-Ön kamerası da 20 mp değerinde çözünürlük sağlamaktadır.

-Yapay zeka özelliğine sahiptir. Bu da telefonun ne kadar özenle üretilmesine kanıt niteliğindedir.

-Gücünü 2.05 GHz hızla çalışan işletmecisinden alır. Ayrıca telefon sıcaklığını dengelemek üzere sıvı soğutucusu da bulunur.

-Pro modeli gibi 64 GB hafıza alanı avantajına sahiptir. Bu modelin bir de 128 GB alanına sahip olanı da bulunur.

-Batarya ömrü güçlüdür. Gücü 4500 mAh niteliğindedir.

-Fiyatı da 1999 TL den başlar.

Kamera olarak diğerlerinden farklı özellikte üretilerek arkasında 4 adet kamera bulunmaktadır. Ön kamerası da bulunan telefonun kamere çözünürlüğü oldukça yüksektir. Telefonların merak edilen özelliklerinden en başta olanı kameradır. Xiaomi bu model ile kameraya farklı bir boyut kazandırmış. Bu sayede çekilen fotoğraflar diğer modellere göre daha fazla göz alıcı.

Telefonda ayrıca geliştirilmiş yapay zeka da bulunuyor. Bu sayede telefon daha hızlı ve daha fazla verimli. İşlemcisinin hızlı olması sayesinde oyun oynarken, veri indirmesi yapılırken telefonun ısınması engellenmiş olunuyor. Telefon sıcaklığının atmaması için telefonda sıvı soğutucu bulunuyor. Xiaomi bu modelde diğer modellere göre daha fazla özenmiş ve daha fazla özellik ön plana çıkarmış.

Batarya ömrünü de düşünen xiaomi bataryanın büyük olmasını sağlamış ve uzun bir batarya ömrü sunmuş. Ayrıca hızlı şarj özelliği ile telefon hızlı bir şekilde şarj olabilecek. Bu özelliklere bakıldığında satışa sunulan fiyat da oldukça uygun. Uygun fiyata daha fazla özellikli telefon arayan kullanıcılar bu telefona yönelmiş durumda. Şık tasarımı ile bu model satışa sunulmuş ve büyük ilgi görüyor.

f/p oranı olarak o fiyatlarda bulunabilecek en iyi telefonlardan bir tanesidir.

kullanıcı dostu, şık tasarımı ve üstün özellikleriyle, tercih edilebilecek en iyi telefonlardan. Verdiği paranın boşa gitmemesini isteyenler için yapılabilecek en isâbetli seçimlerden olduğunu düşünüyorum